Pařížský styl – buďte jednoduše šik! | xBarvy

Pařížský styl – buďte jednoduše šik!

Autor: Sopková Terézia | Publikovaný: 20.05.2022

Elegantní a romantický interiér. I takto lze velmi jednoduše charakterizovat francouzský styl bydlení. Hodí se do městských bytů (pařížský sty) ale i do venkovských domů (provensálský styl). 

Nemluvíte francouzsky a nikdy jste nebyli ve Francii, ale tato země vás něčím k sobě přitahuje? Není to nic neobvyklého. Francie a hlavně Paříž má schopnost připoutat k sobě lidi svojí krásou, elegancí, stylem, kulturou. A co kdybychom vám řekli, že nejen francouzi mohou žít v pařížském stylu? S naší pomocí se i váš domov může změnit na město snů! 

undefined

Jaký je pařížský styl?

Zařízení domácnosti v pařížském stylu je orientováno na design a majestátnost. Častokrát se v něm mixuje několik stylů, protože jeho hlavním cílem je být cool. Do takového interiéru se hodí barokní kusy nábytku, které působí hravě a romanticky. Důležitým doplňkem je čalouněný nábytek se sametovým potahem a těžké látkové závěsy. 

Nesnažte se vytvořit dokonalý příbytek, přijměte jeho nedokonalosti a zvýrazněte to, co je na něm výjimečné. Nemusíte mít doma krásný nový lesklý nábytek a ani se nemusíte vrhnout do renovace vintage kousků. Pracujte s tím, co máte. Bydlení v pařížském stylu není perfektní. Přesto má své kouzlo. 

Vymalujte si to správně

Výběr správných odstínů do vašeho domova v moderním pařížském stylu je mimořádně důležitý. Dominantním odstínem stěn je ve většině případů jasná bílá spolu s pastelovými barvami, jako je béžová (F503 Jasmine), světle šedá (G500 Bungalow), světle modrá (H353 Forget me not) a světle růžová (F336 Marshmallow). I když je styl velmi spojen se světlými barvami, naleznete také tmavší vzory. U nábytku, závěsů či jiných doplňků se nebojte sáhnout po černých odstínech. Jsou jednoduše šik. Kromě nich se také u vás doma bude pěkně vyjímat terakotová (M316 Tomato) a smaragdově zelená (S373 Bosphorous). 

undefined

Při malování interiéru doporučujeme barvy z řady Optiva: 

Optiva 3 Ceramic Super Matt – omyvatelná barva, vytváření a hluboký matný efekt 

Optiva 5 Matt – omyvatelná barva, vytváří matný efekt 

Optiva 20 Semi Matt – omyvatelná barva, vytváří polomatný efekt 

Další vhodné odstíny

Zlatá odjakživa patřila k odstínům, které se používaly ve francouzském stylu. Je známkou luxusu, extravagance i elegance. Tento odstín můžete bez obav použít např. na doplňcích - zrcadle, svítidlech, nebo i na nábytku. Použít k tomu můžete například sprej Maston Gold. Vytváří vysoce lesklý povrch, který se velmi podobá originálním leštěným kovům. Může být použit na dřevo, kov, sklo, umělé povrchy, jakož i na dekorování sušených rostlin. 

Jedním z nejpoužívanějších odstínů v pařížském stylu je červená, zejména její tmavší odstíny. Do prostoru přináší stylovou atmosféru. Tento odstín můžete použít také na nábytku nebo doplňcích. Vyjímat se bude i na stěnách. No nepřežeňte to. Jedna červená stěna bude naprosto bude stačit. 

undefined

Podlahy

Nejběžnějšími podlahovými materiály v moderním francouzském interiéru jsou dřevo a mramor. Dřevo dodává zemitou teplou barvu, která působí útulným a přátelským dojmem, zatímco mramor působí luxusně a elegantně. Použít lze ve vchodech, halách nebo i koupelnách. 

Rozhodnete-li se pro dřevěnou podlahu, myslete i na její vhodné ošetření. Ideálně se na ni hodí PARKETTI ÄSSÄ vodou ředitelný akrylátovo-polyuretanový lak. Vhodný je pro parkety i dřevěné podlahy. Před použitím podlahu přebruste ve směru struktury dřeva nebo dopadajícího světla z oken. Prach po broušení důkladně odstraňte vysavačem. 

Lak před použitím a občas během aplikace důkladně promíchejte, nalijte na podlahu a pevně rozetřete nerezovým hladítkem ve směru struktury dřeva. Nechte zaschnout přibližně 1 hodinu a v případě potřeby přebruste (brusný papír 150). Prach po broušení důkladně odstraňte vysavačem. Na podlahu aplikujte ocelovým hladítkem 1-2 vrstvy podlahového laku. Mezi jednotlivými vrstvami nechte povrch zaschnout 30-60 minut.  

undefined
Prodejna
Poděbradská 1020/30
190 00 Praha 9
Copyright © 2022, xbarvy.cz