Vytvořte si doma kouzelné Provence | xBarvy

Vytvořte si doma kouzelné Provence

Autor: Reková Jana | Publikovaný: 31.08.2021

V současnosti stále více českých domácností dostává nádech venkovského stylu. Po náročném pracovním dni, jemné odstíny barev na stěnách působí uklidňujícím. Venkovský styl poskytuje útočiště z celodenního shonu do náruče teplého domova, jehož třešničkou na dortu je už jen praskání dřeva v krbu a pohár kvalitního vína. My Vám nyní představíme venkovský provensálský styl, který je charakteristický pro bezpochyby nejkrásnější část Francie, se stejnojmenným názvem a tedy Provence.

Nábytek v provensálském stylu

Tento kraj vonící po levanduli je typický patinovaným nebo rustikálním nábytkem, květovými doplňky či dekoracemi a oblými tvary. Bílý dřevěný nábytek se v prostoru vyjímá ještě více, díky jemným pastelovým barvám na stěnách a dekoracích. Nebojte se starého nábytku. Stačí mu pouze věnovat trošku pozornosti, obrousit ho a natřít barvou Feelings Furniture Paint . Vytváří atraktivní povrch, který má vysokou odolnost vůči otěru a dá se snadno čistit. Navíc splňuje ty nejpřísnější ekologická kritéria (emisní klasifikace M1). Natónovat ji můžete např. do odstínu TVT F503 Jasmine. Jeho výjimečnost je zejména v netradiční zašedlé bílé, která je charakteristickým rysem stylu Provence.

undefined

Pokud byste chtěli provensálskou bílou nahradit nebo ozvláštnit, sáhněte po odstínu TVT G459 Halva. Jemná hnědá barva jako italské cappuccino je skvělou alternativou pro ty, kteří se chtějí vyhnout bílé a výbornou kombinací pro ty, kteří chtějí bílý nábytek doplnit a dát mu ještě větší originálnost.

Základem provensálského stylu jsou odstíny v jemných pastelových tónech, které prostor oživí a dodají jim venkovský šarm. Při tomto stylu jde fádnost bokem. Jemné tóny pohltí doslova celý prostor a v momentě jako vkročíte do místnosti máte pocit, že jste přišli do Francie.

Nechte stěny rozkvést

A tak, když už máte nádherný bílý nábytek, na řadě jsou stěny. Při jejich natírání sáhněte po barvě Optiva Ceramic 3 . Vyrobena byla s využitím nejmodernějších technologií, které zaručují vysokou odolnost povrchu a zvyšují jeho bariérové ​​vlastnosti. Navíc vytváří krásný, omyvatelný a hluboce matný povrch, který dýchá.

Při volbě toho správného odstínu nemějte strach vdechnout stěnám barevnost. Zatímco odstín TVT X342 Hyacinth vám bude evokovat lány čerstvě rozkvetlých levandulí, odstín TVT G 477 Boudoir vnese do interiéru barvy provensálských růží.

undefined

Milé dámy, pokud by s odstíny Hyacinth a Boudoir vaše půlky nebyly zcela ztotožněné, sáhněte po odstínu TVT J442 Menthol, který je jakousi kombinací barev evokujících provensálská jezera, řeky a louky.

Buďte kreativní a zamyslete se nad tím, zda je třeba nanést barvu na všechny stěny nebo jen na jednu, která se bude v prostoru nádherně vyjímat. Pokud chcete zůstat věrní bílým stěnám zahalte do barev interiérové ​​doplňky, jemný akcent pastelových barev, např. na lampě, lustru, květináčích či dekoracích v knihovně dodá prostoru to pravé "francouzské".

Obarvěte se do provensálských odstínů

Pastelové odstíny provensálského stylu najdete ve vzorníku Feel the colour společnosti Tikkurila pod následujícími kódy: TVT J442 Menthol, TVT X342 Hyacinth, TVT G477 Boudoir, TVT G459 Halva, TVT F503 Jasmine. 

undefined

Vzorník Feel the colour si můžete objednat zde .

TIP: Odstíny jsou vhodné na stěny i dřevěné či kovové povrchy. Nyní se váš provensálsky sen už může stát skutečností!

Prodejna
Poděbradská 1020/30
190 00 Praha 9
Copyright © 2022, xbarvy.cz