Pop Art vyžene z vašeho domova nudu | xBarvy

Pop Art vyžene z vašeho domova nudu

Autor: Reková Jana | Publikovaný: 25.11.2021

Pop Art je provokativní, odvážný a barevný styl interiéru. Jeho vznik původně souvisel s uměleckým hnutím Pop Art, jehož ikonou byl extravagantní výtvarník slovenského původu Andy Warhol. 

undefined

Miluje svobodu

Tento styl je energický, zaráží svou osobitostí a je mimo jakýchkoliv pravidel. Jeho cílem je skoncovat s monotónností a zbavit se vší všednosti v domácnosti. Právě proto se při zařizování interiéru doporučuje vsadit na autentičnost.

Jako základ si tento bláznivý styl bere 60. léta. V interiérech proto často najdete plakáty Marilyn Monroe či Elvise Presleyho, množství dekorací a zejména výrazné odstíny.

Život na duze

V Pop Art interiéru nesmějí chybět výrazné odstíny a hlavně jejich kombinace v jedné místnosti. Typickými odstíny jsou výrazná žlutá (S302 Grapefruit), červená (M316 Tomato), zelená (K384 Parrot) a modrá (M350 Ink). Aplikovat je můžete všude – na stěny, podlahy i na nábytek. Nebojte se pestrobarevných kombinaci, ale vybírejte citlivě. Tento styl sice hraničí s kýčem, ale určitě nechcete, aby vaše domácnost vypadala jako pestrobarevná tržnice.

V jednotlivých pokojích se často kombinovanou i dva kontrastní odstíny. Například banánově žlutá J302 s tmavě modrou N429 či naopak s jemnou růžovou K336 Caramel. Fialová X342 Hyacinth se zas perfektně hodí k nazelenalá J442 Menthol.

Pozn. Všechny zmiňované odstíny najdete ve vzorníku Feel the Colour . Do vámi vybraného odstínu lze natónovat všechny interiérové barvy Tikkurila.

undefined

Doplňky a nábytek

Nábytku v Pop Art interiéru najdete jen minimum. Prostor by neměl být přeplněný skříněmi. Ideální, pokud jsou zabudovány, případně jejich nahradíte regály. Velmi oblíbené jsou čalouněné gauče či neobvyklé skleněné konferenční stolky. No jednoznačným top nábytkem je ten z plastu.

Pokud se vám nepodařilo sehnat plastový nábytek ve vámi zvoleném odstínu, nezoufejte. Stačí, když židle i stůl nastříkáte sprejem Maston Plastic Primer . Tento sprej je určen pro tvrdé vnitřní i vnější plastové povrchy. Základní nátěr pak můžete přestříkat jakoukoliv Maston aerosolovou barvou, např. s Maston One . Díky unikátní receptuře vysoce kvalitních akrylátových pojiv zaručuje vynikající tvrdost finálního povrchu a odolnost proti poškrábání. Dostupný je ve velkém množství odstínů, které jsou přímo stvořené pro Pop Art. Vhodný je např. RAL 3003, RAL 6018, RAL 1021 nebo RAL 5005.

Při výběru doplňků nezapomeňte ani na koberce z umělé zvířecí kůže, květinové záclony a plakáty či výstřižky z novin, které dokonale dozdobí vaše stěny. 

undefined

Prodejna
Poděbradská 1020/30
190 00 Praha 9
Copyright © 2022, xbarvy.cz