Jednoduchost, elegance a sofistikovanost - moderný styl | xBarvy

Jednoduchost, elegance a sofistikovanost - moderný styl

Autor: Reková Jana | Publikovaný: 30.08.2021

Moderní styl je velmi široký designový výraz. Obvykle se týká domu s čistými, ostrými liniemi, jednoduchou barevností a použitím materiálů, které mohou zahrnovat kov, sklo a ocel. Moderní design využívá smysl pro jednoduchost ve všech prvcích. Nábytek i dekorace v moderním stylu oslavují přírodní materiály, neutrální nebo zemité barvy.

Prostor by měl být volný a čistý, bez zbytečných věcí. Funkce a forma jde v moderních interiérech ruku v ruce. Pečlivě proto vybírejte každý předmět, který si do svého moderního interiéru umístíte.

undefined

Pokud uvažujete, že si svůj domov zařídíte v moderním stylu, nezapomeňte na toto:

• Konstrukční prvky (například beton nebo nosníky) jsou často ponechány odkryté

• Důraz se klade na vodorovné a svislé linie

• Využijte nízký nábytek s čistými liniemi

• Moderní styl je oslavou přirozeného světla a nezdobených oken

• V domácnosti použijte přírodní materiály, jako je nenatřené dřevo, kovy, kůže a přírodní vlákna

• Z barevné palety si vyberte neutrální odstíny

• Nezapomeňte místnosti doplnit o reflexní povrchy, jako je ocel, chrom nebo sklo

undefined

Odstíny v moderním stylu

Pro moderní prostředí jsou specifické neutrální obarvené stěny a nábytek zkombinované s odvážné zabarvenými dekoracemi. Při jejich výběru se můžete přímo vyřádit. Pamatujte si však, že všeho moc škodí, a proto si zvolte maximálně 5 barevných odstínů zastoupených ve vašem příbytku. V interiéru můžete použít i vzory nebo vytvořit výrazné linie pomocí různých odstínů. Ujistěte se však, že se váš dekor a odstíny navzájem doplňují tak, aby se dosáhlo celkový harmonický vzhled.

Barvu na stěny si vyberte podle toho, jaký stupeň lesku chcete na stěnách dosáhnout. Z omyvatelných barev je k dispozici Optiva 3 Ceramic Super Matt s hluboce matným efektem, Optiva 5 Matt s matným efektem a Optiva 20 Semi Matt s polomatným efektem.

Ze vzorníku Feel the Colour pro moderní styl jsou nejvhodnější vzdušné neutrální odstíny – F497 Paper, F487 Feather a Y487 Piazza. Hloubku a kontrast do místnosti doplníte pomocí odstínů K487 Calc nebo X499 Granite. Na barevnou paletu můžete přidat i sofistikované odstíny červené a žluté M323 Hearts nebo S302 Grapefruit.

undefined

Prodejna
Poděbradská 1020/30
190 00 Praha 9
Copyright © 2022, xbarvy.cz