Barvy, laky, spreje, tmely, malířské nářadí za rozumné ceny

 • Naši odborníci Vám poradí (Po-Pá: 8:00-17:00)

  Jak dosáhnout útulný domov

  Autor: Sopková Terézia | Publikovaný: 16.11.2023

  Doma bychom se měli cítit příjemně a pohodlně. V období podzimu a zimy, kdy jsou dny sychravé a tmavé, se potřeba tepla domova ještě zvyšuje. V tomto článku vám prozradíme několik tipů, jak si zútulnit interiér a vytvořit teplo domova, ať už bydlíte v městském bytě nebo v domečku na okraji lesa.

  Jemné, neutrální odstíny nechají vyniknout doplňky

  Doplňky jsou klíčovým prvkem pro vytvoření útulného domova a příjemné atmosféry. Doplňky nejlépe vyniknou, jsou-li stěny v jemných, neutrálních nebo teplých odstínech. Nic nezkazíte odstíny béžové, například H484 Mulberry, karamelové G459 Halva, broskvové F400 Happiness nebo jemné růžové F479 Ballerina. Méně výrazné odstíny nechají vyniknout osobité doplňky, které dodají interiéru požadovaný efekt. Zvolíte-li si omyvatelné barvy na stěny, vyhnete se komplikované údržbě a přetírání lokálních fleků. Stěny jednoduše omyjete a budou jako nové.

  undefined

  Důraz na doplňky a textilie

  Právě doplňky jsou klíčové pro dosažení příjemného domácího prostředí. Při výběru doplňků se řiďte srdcem. Ať už jsou vám blízké zarámované fotografie, svíčky, pokojové rostliny, designová lampa, určitě je zařaďte do interiéru. Dejte si však pozor, aby doplňků nebylo příliš mnoho.

  undefined

  Útulnost podpoří i polštáře z různých textilií, pletené deky, lucerny se svíčkami, dřevěné doplňky ... vše, co ve vás bude evokovat teplo a příjemné pocity. Máte-li možnost, výborným prostředkem k dosažení tepla domova, je krb. Ať už klasický nebo i elektrický.

  undefined

  Textilie mohou také výrazně ovlivnit výsledný efekt, například takový koberec splňuje účelovou i estetickou funkci. Stejně je to se závěsy, polštáři, povlečením a dalšími textiliemi v domácnosti.

  undefined

  Dřevěná podlaha

  Dřevo obecně vyvolává příjemný pocit, proto se výborně hodí do interiéru jako podlahová krytina. Navíc dřevo je teplé na dotek. Pro uchování vlastností a vzhledu dřevěné podlahy jsou ideální nátěry Tikkurila Parketti Ässä – rychleschnoucí podlahový lak, olej Natural Wood Floor od výrobce Flügger nebo kvalitní olej Osmo. 

  undefined

  Sdílet
  Copyright © 2023, xbarvy.cz